HARA diagnostika

Hořčík – diagnostika & masáže

Hara je výrazem pro břicho a má svůj původ v Japonsku. Pokrývá celou oblast dutiny břišní mezi žebry, pánví a hrudní kostí, svým významem propojuje tělesnou, energetickou i duchovní sílu člověka. V mapě této oblasti těla se vyzařuje vnitřní zdravotní stav rozhodujících tělesných orgánů, který můžeme v reflexologii přečíst a harmonizovat.

Z rozboru krve nelze “nasycenost” těla hořčíkem zjistit, neboť v krevní plazmě je obsaženo pouze cca 1 % celkového množství. Zbývající množství je rozptýleno v buňkách včetně kostí. Odtud je také hořčík odčerpáván, pokud není jeho příjem dostatečný, případně je tělo již tak překyseleno a oslabeno, že jej nedokáže plně strávit – což se týká většiny populace.

Hořčík ovládá více než 300 enzymů i prostupnost buněčních stěn. Bez dostatku hořčíku organismus neustále oslabuje, látková výměna a tělesné orgány vynechávají, pokožka ztrácí pružnost a ukládáním buněčného tuku a dehydratací se stává “pomerančovou”.

Pro naši diagnostiku využíváme jemný dotyk na jednotlivé reflexní zóny orgánů dle dělení hara na jednotlivé pomyslné oblasti lidského těla (horní_dolní, levá_pravá, zadní_přední, vůle_emocí, mužská_ženská).

Každá disharmonie v orgánech vzniká nejprve v energetické oblasti na buněčné úrovni a na této úrovni ji můžeme nejlépe zachytit, usměrnit její odchylky hořčíkovou masáží a pomocí EAV detoxikace orgánů odstranit dříve, než se projeví klinicky zdravotními potížemi.

Pro vstřebávání hořčíkových tablet je potřebný zejména dostatek vitaminu K2

Pro celkové zdraví a imunitu je určující vyrovnanost obou “protilehlých” zón. Vaše oblast hara nad pupkem by měla být měkká a uvolněná, ale plná a pevná ve své spodní části. Sedavým způsobem života, nesprávným dýcháním, psychickým stresem, emočním vyprázdněním a napětím ztaženou bránicí se propadáme k pravému opaku. Tam kde se protínají blokované oblasti dochází dříve nebo později ke kolapsu orgánů.

Hořčíková (auto)masáž je ideálním způsobem, jak životně nepostradatelný hořčík nasměrovat beze ztrát přímo k orgánům i všem buňkám a současně jediným způsobem, jak jej postupně, příjemně a účinněji bez polykání tablet doplnit v organismu pro pružnost kostí a vyrovnání bilance s vápníkem

Jednou z příčin proč nejen u starších osob dochází k častým zlomeninám, zejména krčku stehenní kosti, je přemíra vápníku a vyčerpanost jeho vzájemné bilance s hořčíkem. Vápník je tvrdý “stavební” materiál, ale bez hořčíku křehký.