Zdravá rodina

Motto:

O zdraví Vašich dětí i vnoučat se začíná rozhodovat ještě před jejich narozením u Vás i Vašeho (budoucího) partnera.

Cesta začíná u Vašeho i jeho jídelního stolu

Za vším hledej homocystein?

S neinvazivní EAV diagnostikou Vám přesně povíme, jak na tom opravdu jste. Klíčem ke zdraví a dožití vysokého věku v aktivitě a síle je hladina aminokyseliny – homocysteinu. Rozhodující význam má udržení jeho bezpečné hranice 6,7 mmol/l. Měření je ze své podstaty vhodné pro každý věk bez rozdílu pohlaví, a to již od 10 let do pozdního seniorského věku. Pro zájemce o podrobnější informace můžeme odkázat na závěry výzkumu MUDr. Karla Erbena, pro většinu populace je zásadní poznatek, že zvýšená, resp. jeho vysoká hladina směruje organismus ke vzniku a projevům prakticky všech “civilizačních” onemocnění. Pro Vás, dámy, stojí za zamyšlenou i možná souvislost se stoupajícím výskytem syndromu polycystických ovarií (PCOS) a následujících potíží s přirozeným početím nebo s děložními miomy. Prevence je přitom většinou velmi jednoduchá, účinná a finančně běžně dostupná.

Zcela zásadní je zjistit, jaká je hladina homocysteinu v organismu a na jaké další možné vazby je třeba zaměřit pozornost, aby došlo k ozdravení. Čas nečeká . . .

Acidobazická bilanční rovnováha – pozor na vybočování !

Kyselost organismu je jednou z nejčastěji podceňovaných příčin zdravotních obtíží. Dává o sobě sice zpočátku vědět nepříjemnými vnějšími příznaky (vypadáváním vlasů až plešatěním, únavou a migrénami, trávícími potížemi, celulitidou, ekzémy i ztuhlostí svalů aj.), ty však jsou pouze avízem nastávající skryté vnitřní destrukce organismu. Podstatné je celkové oslabování imunity, funkční dostatečnosti orgánů a otevírání cesty k chronickým zánětům. Ve spojení s výše uvedeným (v současné populaci běžně zvýšeným až vysokým) homocysteinem jde opravdu o kritickou kombinaci pro zdraví a dožití. Náprava je možná, trochu pracná, ale dostupná. Bohužel také všeobecně přehlížená, a to úpravou stravy a doplněním deficitů prvků a minerálů.

Doba železná, hořčíková a vápníková – ano či ne? – odpovíme Vám

Moderní doba plastová zasahuje stále větší část populace, plasty máme nejen kolem nás, ale i v naší potravě. Zdá se, že kdo nemá depresi, větší nebo menší pocit vyhoření, zkrátka není “přetažený”, nejde s dobou. To je klam a falešná představa, že to jinak nejde.

Zkuste pro začátek obnovit hladinu železa v organismu, protože populárně řečeno

  • když není železo =) nejsou červené krvinky
  • když nejsou červené krvinky =) není v těle kyslík
  • když není kyslík =) svaly i hlava umdlévají a “stávkují”
  • když svaly i hlava umdlévají =) cítíte se mizerně

Navzájem společně se objevuje zpravidla závažný nedostatek hořčíku a vápníku, a to už rozhodně není jenom o únavě. Sami to však nemůžete zjistit a řada běžně dostupných testerů Vás spíše zavede na scestí. Rozhodně nedoporučujeme “samoléčbu” přípravky zakoupenými jen dle vlastní úvahy – tím si můžete uškodit. Správným a optimálním krokem je cílená EAV diagnostika a detoxikace v poradně.